Chmel

Pivovar

Náš pivovar se nachází v prostorech tří sousedních domů na Velkém náměstí v Hradci Králové, č. p. 25, 26 a 27. Hlavním je historický právovárečný dům číslo popisné 25, v jehož sklepení je varna pivovaru a výčep pivovarské pivnice. Již od roku 1714, možná i dříve, byl v tomto domě hostinec původně zvaný U Modré hvězdy a díky doloženému várečnému právu zde zajisté bylo vařeno pivo již tenkrát.

První pivo Hradecký Klenot jsme uvařili na podzim roku 2017 a postupně se naše nabídka rozšířila na více než 15 druhů piv. Hlavní kategorií pro nás jsou klasické české ležáky v podobě tradiční třírmutově vařené dvanáctky, nefiltrované jedenáctky chmelené novým českým chmelem Kazbek a polotmavé jedenáctky. Na jaře 2018 jsme přidali též svrchně kvašená piva různých stylů, která podílejí na našem výstavu zhruba z 20%.

Při rekonstrukci jsme dbali na citlivé umístění moderní technologie pivovaru do zachovalých historických prostor tak, aby část pivovaru byla přístupná přímo z prostor pivnice. Zároveň bylo našim cílem maximálně využít lokálních dodavatelů, například strojní část pivovaru tedy vyrobila firma ZVU Strojírny a v život jej uvedla svým pokročilým řídícím systémem další hradecká firma ProjectSoft.

Po technologické stránce pivovar tvoří třínádobová varna o objemu 20hl na várku s vysokou úrovní automatizace pro zajištění trvalé kvality našeho piva. Varnu doplňuje celkem dvacet cylindrokonických a ležáckých tanků od 20 do 80hl rozdělených do hlavního ležáckého sklepa a samostatné části pro svrchně kvašená piva. Počet tanků byl postupně rozšiřován, plné kapacity jsme dosáhli v březnu 2020. Každý tank má své vlastní chlazení, což umožní optimální kontrolu nad průběhem kvašení a ležení.

Naše lahodné domácí pivo Klenot z Hradce Králové si vychutnáváte už od roku 2017

založeno
roku 2017

Kapacita našich tanků v Pivovaru Klenot je více než 1000 hl

více než 1000hl kapacita tanků

Ve stále nabídce nabízíme 10 druhů piv Klenot

10 druhů piv
ve stálé nabídce

Chcete ochutnat naše pivo?
Podívejte se do naší nabídky.

Jak to u nás vypadá

Šipky

Hradecký hudební festival

V květnu 2019 jsme zkusili uspořádat festival přímo před pivovarem na hradeckém Velkém náměstí a takto to dopadlo.

Náš první rozvoz

Úplně první pivo z našeho pivovaru jsme rozváželi v pátek 13. října 2017. A zkusili to taky trochu jako před lety...

Chmel

Chcete u nás firemní
nebo rodinnou akci?
Dejte nám vědět.

Zajímá Vás proces
výroby?
Rádi Vás provedeme.