Chmel

Pivovar

Náš pivovar se nachází v prostorech tří sousedních domů na Velkém náměstí v Hradci Králové, č. p. 25, 26 a 27. Hlavním je historický právovárečný dům číslo popisné 25, v jehož sklepení je varna pivovaru a výčep pivovarské pivnice. Již od roku 1714, možná i dříve, byl v tomto domě hostinec původně zvaný U Modré hvězdy a díky doloženému várečnému právu zde zajisté bylo vařeno pivo již tenkrát.

První pivo Hradecký Klenot jsme uvařili na podzim roku 2017 a postupně se naše nabídka rozšířila na více než 10 druhů piv. Hlavní kategorií pro nás jsou klasické české ležáky v podobě tradiční třírmutově vařené dvanáctky, nefiltrované jedenáctky za studena chmelené novým českým chmelem a polotmavé jedenáctky. Na jaře 2018 jsme přidali též svrchně kvašená piva různých stylů, která podílejí na našem výstavu zhruba z 10%.

Při rekonstrukci jsme dbali na citlivé umístění moderní technologie pivovaru do zachovalých historických prostor tak, aby část pivovaru byla přístupná přímo z prostor pivnice. Zároveň bylo našim cílem maximálně využít lokálních dodavatelů, například strojní část pivovaru tedy vyrobila firma ZVU Strojírny a v život jej uvedla svým pokročilým řídícím systémem další hradecká firma ProjectSoft.

Po technologické stránce pivovar tvoří třínádobová varna o objemu 20hl na várku s vysokou úrovní automatizace pro zajištění trvalé kvality našeho piva. Varnu doplňuje celkem dvacet cylindrokonických a ležáckých tanků od 20 do 80hl rozdělených do hlavního ležáckého sklepa a samostatné části pro svrchně kvašená piva. Počet tanků byl postupně rozšiřován, plné kapacity jsme dosáhli v březnu 2020. Každý tank má své vlastní chlazení, což umožní optimální kontrolu nad průběhem kvašení a ležení.

Založeno - Klenot

založeno
roku 2017

Hektolitry - Klenot

více než 1000hl kapacita tanků

Druhy piva - Klenot

10 druhů piv
ve stálé nabídce

Chcete ochutnat naše pivo?
Podívejte se do naší nabídky.

Jak to u nás vypadá

Šipky

Hradecký hudební festival

V květnu 2019 jsme zkusili uspořádat festival přímo před pivovarem na hradeckém Velkém náměstí a takto to dopadlo.

Náš první rozvoz

Úplně první pivo z našeho pivovaru jsme rozváželi v pátek 13. října 2017. A zkusili to taky trochu jako před lety...

Chmel

Chcete u nás firemní
nebo rodinnou akci?
Dejte nám vědět.

Zajímá Vás proces
výroby?
Rádi Vás provedeme.